Arrestohet 40 vjecari nga Fieri pas aksidentin ne Fier- Vlore ku humben...

Arrestohet 40 vjecari nga Fieri pas aksidentin ne Fier- Vlore ku humben jeten 2 te rinje

1842
SHPËRNDAJE

Vlorë

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë

•Shtetasin A. K., 40 vjeç, banues në Fier, pasi ditën e djeshme, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Benz”, ka përplasur një tjetër mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin Q. D., 21 vjeç, banues në Fier, i cili udhëtonte me katër pasagjerë. Si pasojë kanë ndërruar jetë në spitalin e Vlorës 2 nga pasagjerët, shtetasit E. T., 18 vjeç dhe F. D., 20 vjeç, ndërsa dy pasagjerët e tjerë, shtetasit K. D., 20 vjeç, R. L., 22 vjeç dhe drejtuesi i mjetit, shtetasi Q. D., ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

NeoAlb

S'KA KOMENTE