Arrestohet 32 vjecari nga Mallakastra, drejtonte makinen i dehur dhe pa patente

Arrestohet 32 vjecari nga Mallakastra, drejtonte makinen i dehur dhe pa patente

1087
SHPËRNDAJE

 

Arrestohen në flagrancë nje shtetas për veprën penale “Drejtim i automjetit në gjendje të dehur apo pa dëshmi”.

Policia Rrugore e Qarkut Gjirokastër ka shtuar masat për konstatimin dhe procedimin e personave që drejtojnë automjetet në mënyrë të parregullt, si dhe shkeljet të cilat janë burim aksidenti, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë rrugore.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasit:

F. L., 32 vjeç, banues në Mallakastër, pasi në aksin rrugor Tepelenë-Memaliaj u kap duke drejtuar mjetin tip “Benz” pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme

S'KA KOMENTE