Arrestohen dy te rinje pasi transportonin ilegalisht, 4 pakistaneze

Arrestohen dy te rinje pasi transportonin ilegalisht, 4 pakistaneze

212
SHPËRNDAJE

Seksioni për trafikun e paligjshëm

Më datë 09.10.2018, u arrestuan në flagrancë shtetasit A.J., dhe O.H., vjeç 27 e 28, banues në Belsh, dhe u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për shtetasit pakistanezë, M.A., M.A., M.M., dhe E.A., vjeç 29, 26, 29 e 24, banues në Pakistan, pasi në vendin e quajtur “Vija e ngjalës”, A.J., u kap me mjetin tip “Opel”, duke transportuar 4 shtetasit pakistanezë, të cilët dyshohet se kanë kaluar ilegalisht kufirin shtetëror. Neni 298/3 të Kodit Penal.

S'KA KOMENTE