Arrestohen dy te rinje ne Roskovec per vjedhjen e kabllit te tensionit...

Arrestohen dy te rinje ne Roskovec per vjedhjen e kabllit te tensionit te larte ne nje karburant

2187
SHPËRNDAJE

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit H. Xh., 25 vjeç dhe F. H., 26 vjeç, banues në Roskovec, pasi kanë vjedhur 150 metra kabllo elektrike të tensionit të lartë, në karburantin në administrim nga shtetasi P. Xh.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin L. D., 36 vjeç, banues në Roskovec, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij.
Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE