Arrestohen dy shqiptarë në Itali, i gjendet mbi 15 mijë doza kokainë...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali, i gjendet mbi 15 mijë doza kokainë në shtëpi

4876
SHPËRNDAJE

Policia e Shtetit të Gjenovës arrestoi dy shqiptarë me iniciale S.G (35 vjeç) dhe S.L (26 vjeç), pasi i janë gjetur mbi 3 kg kokainë e fshehur në shtëpinë e tyre në Bolzaneto.

Për disa ditë, policët e Seksionit Antidrogë të Skuadrës Fluturuese kishin monitoruar dy burrat, të cilët kishin një histori të pastër, punonin rregullisht dhe ishin të integruar mirë në strukturën shoqërore të qytetit: por lëvizjet e tyre jashtë orarit të punës kishin ngjallur dyshime.

Policia e Antidrogës gjetën rastin e duhur për të ndërhyrë kur panë të dy të takohen dhe u ngjitën në shtëpinë e njërit prej tyre: pas pak minutash, kur njëri prej të dyve doli jashtë, duke parë me kujdes përreth dhe i kontrolluan banesat.

Në shtëpinë e S.G u gjetën mbi 2.5 kg kokainë shumë e pastër e paketuar në petka, një peshore, material paketimi dhe një makinë vakum; 500 gr të tjera u gjetën në shtëpinë e S.L., material prerës dhe paketim.

S'KA KOMENTE