Arrest shtepie protestuesit qe goditi me gur policin ne Fier, 2 protestuesit...

Arrest shtepie protestuesit qe goditi me gur policin ne Fier, 2 protestuesit e tjere ,detyrim paraqitje

62
SHPËRNDAJE

Eshte zhvilluar sot ne masa te forta sigurie seanca gjyqesore ndaj 3 te arrestuarve per protestat e paligjshme ne 9 Mars ne Fier .Ne perfundim te gjykimit seanca e drejtuar nga Pirro Sota dhe Prokuror Irind Rahovica ka vendosur masen e vleresimit me arrest shtepie per 56 vjecarin nga Ballshi Pellumb Isufaj qe dyshohet se goditi me gure efektivin e policise ndersa eshtw dhene vendimi detyrim paraqitje per dy protestuesit nga Fieri Enkeled Kafrani 37 Vjec,Lavdimir Zykaj 42 vjec Fier.

Vendimi i vleresimit dhe mases se sigurise me burg per 56 vjecarin inspektor i mjedisit ne Bashkine Ballsh eshte dhene pasi jane pare pamjet filmike te protestes se 9 marsit ku eshtw qelluar me gure edhe efektivi i FNSH.

Te arrestuarit jane Pellumb Isufaj 56 vjec inspektor i mjedisit ne bashkine Ballsh Enkeled Kafrani 37 Vjec nga Fieri,Lavdimir Zykaj 42 vjec Fier

Protestuesit u arrestuan nga policia me akuzen per kundërshtim me dhunë i punonjësit të policisë së rendit publik”,dhe “Organizim dhe pjesëmarrje në grumbullime dhe manifestime të paligjshme”.

Masat e sigurise nga policia prane gjykates Fier jane vendosur per te shmangur ndonje incident te mundshem gjate zhvillimit te seances ndaj 3 protestuesve te 9 Marsit ne Fier.

S'KA KOMENTE