Apeli liron infermieren dhe sanitaren e spitalit Covid 2 –

Apeli liron infermieren dhe sanitaren e spitalit Covid 2 –

350
SHPËRNDAJE

Apeli liron infermieren Sidorela Celen dhe sanitaren Rukie Hoxhaj në spitalin Covid 2, të arrestuara për “Shpërdorim detyre” dhe “Mashtrim”.

Kujtojmë që, sipas hetimeve të prokurorisë, si dhe zbardhjes së tabulateve telefonike, të dyja akuzohen se kishin biseduar shpesh herë me Tiren për mënyrën se si do t’i ndanin paratë e marra nga pacientët.

“Vetë vendimi i gjykatës dile në konkluzionin se nuk kishin bashkëpunuar me Tire Alldervishin. Vendimi i gjykatës është i drejtë”, tha avokatja para mediave.

Kujtojmë që Apeli vendosi për të dyja masën “detyrim paraqitje”.

S'KA KOMENTE