Ambasadori turk viziton spitalin e Fierit

Ambasadori turk viziton spitalin e Fierit

373
SHPËRNDAJE

Ambasadori turk zoti Murat Ahmet Yörűk, i shoqeruar nga kryetari i Bashkisë Fier, Armando Subashi kanë inspektuar ditën e sotme punimet e spitalit rajonal fier.

Ambasadori turk është shprehur se Turqia i qëndron pranë Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke shtuar se dy vendeve kanë një lidhje shekullore mes tyre.

Marredheniet Shqiperi Turqi janë një urë lidheëse. Lidhje shekullore me njeri tjetrin ndaj dhe kemi qendruar pranë njëri-tjetrit.

Si fuqi, dua të shprehem se i qendrojme prane shqiperise dhe shqipetarve,” tha ambasadori ndër të tjera.

S'KA KOMENTE