Ambasadori Rumun : Mbajme qendrim neutral ne zhvillimet politike ne Shqiperi

Ambasadori Rumun : Mbajme qendrim neutral ne zhvillimet politike ne Shqiperi

33
SHPËRNDAJE

Ambasadori Rumun ne vendin tone,Mercea Perpelea nga Fieri eshte shprehur per nje mbeshtetje dhe ndihme te Rumanise ne negociatat per integrimin e Shqiperise ne Bashkimin Europian.
Rumania do vazhdoje te mbaje te njejten pozicion si mike e shqiperiseRumania eshte Mbeshtetese e madhe e deshires se shqiperise per tu bashkuar ne bashkimin europian
Shqiperia do te kete mbeshtetjen e vazhdueshme te rumanise por njekohesisht ka thene ai duhet te plotesoje edhe rekomandimet e keshillit te europes sic eshte detyra per reformen ne drejtesi si dhe lufte ndaj korrupsionit

Nderkohe persa i perket situates poltike ne vend ambasadori Rumun ne Tirane eshte shprehur se Rumania mban nje qendrim neutral ne zhvillimet politike te nje vendi pasi shqiperia eshte nje vend demokratik

S'KA KOMENTE