Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria: Presim informacion dhe...

Ambasada e SHBA kthen përgjigje për Tom Doshin, Prokuroria: Presim informacion dhe nga Interpol

203
SHPËRNDAJE

Ambasada amerikane në Tiranë i është përgjigjur Prokurorisë në lidhje me kandidatin në zgjedhjet e 25 prillit, Tom Doshi, që është njëherësh kryetar i Partisë Social Demokrate.

Prokuroria i kërkoi ambasadës së SHBA informacion për Doshin, pas nisjes së hetimit të thelluar për kandidatin në zgjedhje, për dyshime se preket nga ligji i Dekriminalizimit.

Ndërkohë, mësohet se Prokuroria është shprehur se “Për Doshin presim përgjigje edhe nga Interpol”. Tom Doshi garon në Tiranë dhe në Shkodër në siglën e PSD.

S'KA KOMENTE