Ambasada Amerikane zbardh takimin mes Ramës dhe Blinken

Ambasada Amerikane zbardh takimin mes Ramës dhe Blinken

32
SHPËRNDAJE

MESAZHI I AMBASADËS
🇦🇱️ | “Ishte kënaqësi të prisja Kryeministrin shqiptar Edi Rama dhe të festonim 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Shqipërisë. Ne mirëpresim 100 vitet e ardhshme”, tha Sekretari i Shtetit Antony J. Blinken mbi takimin e tij me Kryeministrin shqiptar Edi Rama në Ëashington D.C. Sekretari Blinken dhe Kryeministri shqiptar Rama biseduan gjithashtu edhe mbi bashkëpunimin e fortë dhe të vazhdueshëm midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë mbi çështjet dypalëshe, rajonale dhe globale. Lexoni deklaratën e plotë: https://bit.ly/3LBsjRs

S'KA KOMENTE