Video/LSI ashperson tonet;BITRI i kujton Libofshen e 94 Gramoz Rucit

Video/LSI ashperson tonet;BITRI i kujton Libofshen e 94 Gramoz Rucit

319
SHPËRNDAJE

Kreu dhe kandidat i LSI per qarkun Fier Robert Bitri se bashku me kandidaten ERISA XHIXHO kane dale ne nje konference per shtyp per te denoncuar ngjarjen e ndpdhur ne Beline ku eshte dhunuar nje antar i LRI -se. Bitri ka sqaruar ngjarjen qe ka nisur me nje grindje mes kusherinjve Grembi ku me pas eshte provokuar dhe dhunuar i riu Orgest Grembi  pse nuk do votonte PS por LSI. Bitri ka treguar se kjo ngjarje eshte denoncuar ne polici dhe jane ndaluar autoret por ka shkuar me tej duke i bere thirrje dhe kujtuar ngjarjen e 1994 te Libofshes kandidatit te PS Gramoz Ruci .Nuk do donim qe episode dhe ngjarje te tilla te perseriten ka thene Bitri 

Nderkohe sipas nje komunikimi ne telefon me drjt e policise se qarkut fier Albert Nushi ngjarje ne fjale nuk ka prapavije politike pavaresisht deklsratave te LSI

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.