Video/Bashkia Fier me polic nuk lejojn protesten e Verrise

Video/Bashkia Fier me polic nuk lejojn protesten e Verrise

253
SHPËRNDAJE

Dhjetra banore te Verrise Fier jane mbledhur paraditen e sotme para bashkise Fier. Banoret vijojne protesten e tyre kunder vendimit te keshillit te bashkise per ndertimin e impiantit te menaxhimit dhe perpunimit te mbetjeve urbane ne aferse te fshatit te tyre. Banoret nuk pranojne ndertimin e impiantit pasi sipas tyre ata jane te rrezikuar nese do te ndertohet ky impiant . Nje kordon me dhjetra efektive policie kane qendruar disa metra larg ne hyrje te bashkise duke ndaluar protestuesit te hyjne apo tentojne te hyjne ne bashki

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.