Sherr ne Kuvend:Noka debaton me Ramen,perjashtohet nga seanca

Sherr ne Kuvend:Noka debaton me Ramen,perjashtohet nga seanca

80
SHPËRNDAJE

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi ka perjashtuar nga seanca e Kuvendit nje tjeter deputet te opozites, demokratin Flamur Noka.

Ndërprerja e fjalës së Berishës nga ana e kryeparlamentarit Gramoz Ruci është bërë shkak për sherrin e radhës në Kuvend.

Në kohën që Berishës i mbaroi koha teksa fliste per projektlogjin e sjelle nga ministria e Jashtme per pakicat, Ruci i ka hequr fjalën dhe Berisha është ulur në vend.
Deputeti Flamur Noka ka kerkuar ti jepet fjala per procedure, por Ruci ka theksuar se nuk ka fjale epr prcedure dhe ka njoftuar deputetin Shezai Rrokaj te marre fjalen ne foltore.
Debati 

Ruci: Kaloi koha, zoti Berisha, mbaroi koha ulu.

Noka flet nga vendi: Fjalën për procedurë

Ruci: Ulu, mos fol, Nuk ka procedurë

Noka:Na tregon ti procedurat, ca kujton ti, xhandar

Ruci: Të tërheq vëmendjen, mos fol, lerë deputetin të flasë

Noka: Fjala për procedurë, rrugaç, jep fjalën, xhandar

Noka-Ramës: Ky ke b*thë ti ti heqësh fjalën Sali Berishës

Ruci: Atehere, te terhoqa tre here verejtjen, po shkel rregulloren, me detyrove te marr mase, je i perjahstuar nga seanca, pushim deri sa te lirosh foltoren,

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.