Reagim i forte i Keshillit te Europes për Romana Vlahutin

Reagim i forte i Keshillit te Europes për Romana Vlahutin

93
SHPËRNDAJE

KE thekson se çdo thirrje për dhunë dhe gjuha e urrejtjes e përdorur ndaj ambasadores është e pranueshme. Sipas këtij institucioni, kërcënimet ndaj ambasadores kanë për qëllim pengimin e punës së saj.
‘Thirrjet për dhunë dhe gjuha e urrejtjes të papranueshme. Kërcënimi synon të frikësojë ambasadoren të bëjë punën. BE uron që opinioni publik të jetë në krahë të ambasadores, KE. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.