Rama:Nuk shkoj në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për Kelmend Balilin

Rama:Nuk shkoj në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për Kelmend Balilin

48
SHPËRNDAJE

TIRANE- Kryeministri Rama nuk do marrë pjesë në Këshillin e Sigurisë Kombëtare. I pyetur në emisionin ‘Tonight Ilva Tare’ Rama tha se nuk do marrë pjesë në mbledhjen e Këshilli te Sigurisë Kombëtare që pritet të mblidhet të premten, pasi do të jetë për një vizitë në Kosovë.

Këshilli i Sigurisë Kombëtare i kryesuar nga presidenti Bujar Nishani do të mblidhet të premten në orën 12. Mbledhja e këtij këshilli bëhet pas letrës që kryetari i parlamentit Ilir Meta i drejtoi presidentit Nishani, ku shprehej shqetësimi mos arrestimin e Klement Balilit, një person i akuzuar se kreu i një rrjeti trafiku ndërkombëtar droge që shtrihet nga Greqia, Shqipëria dhe vende të ndryshme të Europës.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.