Rama përqafon Kryeministren e Serbisë

Rama përqafon Kryeministren e Serbisë

46
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama mori pjese në edicionin e 10-të të Konferencës së Politikave Botërore të mbajtur në Marok. Shumë të ngrohta janë dukur marrëdhëniet mes kryeministrit tonë dhe ministres së Serbisë, në këtë konferencë.

Ka qenë vetë Rama ai që ka publikuar disa foto nga takimi, e mes të tjerash një përqafim i ngrohtë me Ana Brnabiç .
Kreu i qeverisë thotë në postimin në Facebook se:

Shqipëria thekson bindjen se duke njohur Kosovën, Serbia do të bëjë një hap të madh përpara dhe do të lehtësohet nga një barrë e së kaluarës, në këtë moment historik për rajonin që përballet me nevojën për të kompletuar procesin e nisur të bashkimit me Europën, një ambicie e përbashkët e vendeve tona në përpjekjet e pandalshme për rritjen e mirëqenies të qytetarëve tanë.Ndoshta marrëdhëniet mes një burri (Ramës) dhe një gruaje (Anës), në arenën ndërkombëtare, mund të jenë më të mira, apo edhe të përmirësohen për të pasur një klimë më të mirë bashkëpunimi mes dy vendeve, krahasuar me ato mes dy burrave (Rama-Vuçiç), edhe pse Ana është lesbike.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.