Rama mbledh deputetët e Ligjeve per  zëvendësimin e Zgurit dhe Llallës

Rama mbledh deputetët e Ligjeve per  zëvendësimin e Zgurit dhe Llallës

70
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama ka nisur një takim pune sot në orën 8:30 me deputetët socialistë të Komisionit të Ligjeve.
Nuk dihet zyrtarisht cili është qëllimi i takimit, por nismat e fundit që PS ka ndërmarrë në politikë janë shkarkimi i Klement Zgurit, Kryetarit të KQZ dhe zgjedhja e Prokurorit të ri të Përgjithshëm, pasi Adriatik Llallës po i përfundon mandati.
Kuvendi nuk do të mblidhet këtë të enjte, më 23 nëntor, por pas një jave, më 30 nëntor, kohë e mjaftueshme për PD për të përgatitur zëvendësimin e krerëve të dy institucioneve shumë të rëndësishme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.