Rama dhe Haradinaj bashke për organizimin e Vitit të Skënderbeut

Rama dhe Haradinaj bashke për organizimin e Vitit të Skënderbeut

32
SHPËRNDAJE

Ka nisur punimet në Tiranë, nën drejtimin e kryeministrave të Shqipërisë dhe të Kosovës, Edi ramës dhe Ramush Haradinajt, Komisioni për organizimin e Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit – Skënderbeut.

Në fjalën e tij, Haradinaj tha: “Kosova ka një rrugë të vështirë në etapat e saj, por nuk është vetëm. Në momentet tona më të vështira, populli shqiptar ka qënë pranë nesh kudo që ndodhet në rajon. Kosova është shumë e përgjegjshme ndaj komuniteteve që jetojnë në rajon dhe e ndien përgjegjësinë e vet si shtet i ri dhe e ndien po ashtu, pjesën e obligimeve që ka për shqiptarët kudo që janë dhe e i sheh mundësitë si shumë jetike përmes forcimit të lidhjeve me Shqipërinë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.