PS me syte nga 1 Prilli per kualicionin me LSI

PS me syte nga 1 Prilli per kualicionin me LSI

50
SHPËRNDAJE

PS pret një përgjigje nga LSI, për ftesën e bërë që nga Asambleja e dhjetorit. 1 prilli është dita e përvjetorit të 4 të koalicionit dhe socialistët presin konfirmimin nëse më 18 qershorit aleati në Qeveri, do të dalë përkrah tyre apo jo.

“1 prilli s’ka ardhur akoma por ka ende ditë. PS i bëri ftesë publikisht LSI që të jetë pjesë e aleancës. LSI duhet dhe do të kthejë përgjigjje si ta duan ata. Kjo është një çështje që tashmë PS e ka thënë fjalën e saj. I takon kolegëve të LSI, që edhe ata të shprehen për këtë çështje. Është tërësisht një zgjedhje e tyre, ne e kemi thënë fjalën tone”, – ka deklaruar nënkryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla më një prononcim për “Top Channel”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.