Mbaron afati per rregjistrimin ne KQZ , PS ,LSI rregjistrohen , PD...

Mbaron afati per rregjistrimin ne KQZ , PS ,LSI rregjistrohen , PD bojkoton

31
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike ashtu sikur pritej nuk është regjistruar në KQZ për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

 

Para përfundimit të afatit të parashikuar në ligj, në KQZ janë regjistruar PS, LSI dhe partitë e tjera të vogla, jo pjesë e koalicionit opozitar.

 

Në KQZ i kanë dorëzuar listat, FRD, Partia Kristian Demokrate, MEGA, Aleanca Popullore per Drejtësi, PSD, PDS,LIBRA, Sfia per Shqiperine dhe PDIU.

 

Rama u shpreh se jemi gati që të do t’i japim mundësi PD që të regjistrohet edhe jashtë afatit, por opozita është e vendosur që të mos marrë pjesë në zgjedhje pa qeveri teknike. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.