Kryeministri Rama:Ja pse i shkarkova 4 ministrat

Kryeministri Rama:Ja pse i shkarkova 4 ministrat

56
SHPËRNDAJE

 Pas shkarkimit te  Saimir Tahirit nga Ministria e Brendshme dhe lëvizjet e paralajmëruara sot për 3 ministra të tjerë të kabinetit qeveritar, kryeministri Edi Rama thyen publikisht heshtjen, ndërsa jep dhe arsyet e këtij vendimi.
Ashtu siç paralajmëroi më herët, kreu i ekzekutivit vendosi të argumentoi vendimet e ndërmarra këtë fundjavë aspak të qetë për politikën në komunikimin javor, ritual që e bën çdo javë në rrjetin social ‘Facebook’. Rama nuk kurseu as ironitë dhe mesazhet adresuar PD-së, ndërsa pohoi publikisht se 4 ministrat largohen nga puna pas kontributit të tyre. Ai komlimentoi për punën 4 ministrat, Tahirin, Beqajn, Klosin dhe Çuçin.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.