Kryeministri Rama me gazetaret:”Opozita po luan me zjarrin”

Kryeministri Rama me gazetaret:”Opozita po luan me zjarrin”

41
SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të fundvitit me gazetaret në Kryeministri i ka bërë një kërcënim të hapur opozitës, e cila ka paralajmëruar një valë protestash vitin që vjen.

Rama deklaroi, se opozita po luan me zjarrin, por pa shpjeguar se kush është “zjarri” që mund ta djegë atë. Në këtë logjikë ai lëshoi akuza të forta duke thënë se, opozita po pengon integrimin e vendit dhe hapjen e negociatave për anëtarësim në BE.

“Konvulsionet opozitare kundër reformës në drejtësi për të bllokuar procesin e vetingut përpara zgjedhje dhe duke u rikthyer me zgjedhjen e kryeprokurores janë në dëm të interesave të shqiptareve. Opozita po tenton të krijojë një krizë artificiale në vend”, deklaroi Rama për këtë çështje

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.