KQZ rrezon  kërkesen e PS-LSI, per shtytje te afatit për regjistrimin e...

 KQZ rrezon  kërkesen e PS-LSI, per shtytje te afatit për regjistrimin e koalicioneve zgjedhore

34
SHPËRNDAJE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas rreth dy orë diskutimesh ka vendosur që të mos e shqyrtojë fare për kërkesën e dorëzuar një ditë më parë nga PS dhe LSI. Me këtë kërkesë, dy partitë e koalicionit qeverisës, për të shtyrë me tetë ditën afatin për regjistrimin e koalicioneve për zgjedhjet e 18 qershorit.

Gjatë mbledhjes së sotme, kreu i KQZ-së Denar Biba ka theksuar se ky institucion nuk ka pse të marrë një vendim për këtë kërkesë.
 

Ai ka thekuar se nuk ka bazë ligjore që e detyron KQZ-në të marrim një vendim për këtë. Biba tha se përtej datës 29 prill nuk ka më kohë për manovra politike.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.