KQZ regjistron PD dhe PR për zgjedhjet parlamentare

KQZ regjistron PD dhe PR për zgjedhjet parlamentare

38
SHPËRNDAJE

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), miratoi të premten regjistrimin e Partisë Demokratike dhe të Partisë Republikane si subjekte zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit.

PD u regjistrua gjithashtu si subjekt zgjedhor edhe për zgjedhjet e pjesshme për kryetar bashkie në Kavajë.

 

Komisioni Zgjedhor regjistroi si subjekt zgjedhor dhe Lëvizjen Socialiste për Integrim që do të konkurrojë për zgjedhjet për kryebashkiak në Kavajë.
Regjistrimi i dy partive të djathta, PD dhe PR, erdhi pas vendimit të opozitës për futjen e saj në zgjedhje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.