Ja lista e kandidatëve të PS në 12 qarqe

Ja lista e kandidatëve të PS në 12 qarqe

698
SHPËRNDAJE

-29 prilli është data e fundit kur partitë politike do të duhet të dorëzojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë sipas qarqeve.
Kur kanë ngelur pak orë nga skadimi i afatit, në selinë e Partisë Socialiste janë projektuar emrat kryesorë se kush do të drejtojë qarqet dhe se kush do të jenë kandidatët potencialë.
LISTA PER 12 QARQET

Qarkut Tiranë

Elona Gjebreja

Besnik Bare

Olta Xhaçka

Blerina Gjylameti

Pandeli Majko

Saimir Tahiri

Vasilika Hysi

Ervin Bushati

Ogerta Manasterliu

Fatmir Xhafaj

Rakip Suli

Arben Ahmetaj

Xhemal Qefalia

Sadri Abazi

Ulsi Manja

Klotilda Ferati

Sadi Vorpsi

Arben Pëllumbi

Spartak Braho

Elio Hysko

Milena Harito

Silva Çepe

Danja Obdari

Juliana Hoxha

Arben Seferi

Blerina Doracaj

Irma Shtini

Besa Spaho

Granit Gërxhalliu

Shpëtim Leskaj

Hazbi Arapi

Dritan Meta

Klevis Jahja

Gerta Lubonja

Ruilda Lita

Shpati Kolgega

Arben Meçaj

QARKU DURRES
Eglantina Gjermeni

 Milva Ekonomi

Fidel Ylli

Ilir Ndrazhi

Roland Xhelili

Jurgen Cyrbja

Rrahman Rranja

KLODJANA SPAHIU

Altin Gazaj

Alban Ramohitaj

Ledion Lako

Ana Dhamo

Bashkim Xhafa

Alion Hyska 

Agim Karaj

 
QARKU Shkodër

Keti Bazhdari

 Ditmir Bushati

Paulin Sterkaj

Senida Mesi

Luan Harusha

Paulin Luli

Teuta Qyteza Shala

Alfons Babani

Vilson Masmalaj

Majlinda Laçaj

Mysafer Bushi

Pjetër Nika

Blediana Nika

QARKUNLezhë

Në qarkun e Lezhës, kryesuese e listës do të jetë ministrja e arsimit, Lindita Nikolla ndërsa i dyti do të jetë Pjerin Ndreu. 
1. Lindita Nikolla

2.Pjerin Ndreu

3.Gjetan Gjeta

4.Ardiana Jako

5.Fran Mata

6.Eglid Dashi

7.Edona Daci

8.Elton Suti

 

Dibër

Në Dibër pritet që lista të kryesohet nga Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj dhe të pasohet nga koordinatori politik Agron Malaj. 

1.Ilir Beqaj

2.Almira Xhembulla

3.Halit Palamani

4.Myfit Durici

5.Naim Asllani

6.Lindita Tako

 

QARKU Elbasan
1.Taulant Balla

2 Evis Kushi

 3.Arben Kamami

4.Musa Ulqini

 5.Anastas Angjeli

6.Luan Duzha 

7.Desantila Tahiraj

8.Edmond Xhani

9.Enver Shkurti

10.Klevis Xhoxhi

11.Arben Ruci

12.Ana Muca

13.Evis Fila

14.Besijan Ajazi

15.Lorenc Spaho

16.Nue Pepa

QARKU Vlorë
Damian Gjiknuri

Vilma Bello

Alket Hyseni

VULLNET Sine

Andrea Marto

Edi Rama

Edmond Leka

Fatmir Velaj

Etjona Hoxha

Ramiz Huzi

Adrian Gurma

Elona Hodaj

Saniela Xhaferri

Lindita Kondi

Suela Kotolloshi 

Gjirokastër

Qarku i Gjirokastrës i është besuar në kryesim ish-ministrit të çështjeve vendore, Blendi Çuçi, i pasuar nga ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. 

 

Bledi Çuçi

Mirela Kumbaro

Flamur Golemi

Laert Duraj

Artemis Dralo

Matilda Çela

Elvira Pasho

 

Korçë

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi do të kryesojë betejën në qarkun e Korçës, teksa në ekip i është shtuar dhe ministri i ri i çështjeve vendore, Eduard Shalsi. 

1.Niko Peleshi

2. Eduard Shalsi

3. Elisa Spiropli

4. Ilir Pendavinji

5. Ilir Xhakolli

6.Edlira Bode

7.Ardit Konomi

8.Estevera Zake

9.Sotiraq Bratko

10.Gentiana Drapo

11.Zamira Meto

 

Kukës

Për Kukësin, ku zgjedhjet e fundit ka fituar vetëm një mandat, PS ka menduar të kandidojë me Safet Gjici, i cili kandidoi dhe humbi përballë Xhelal Mziut në Kamëz. Ai do të kryesojë listën, nëse Beqaj përfundimisht kandidon në Dibër. Deputeti i vetëm aktual i PS-së në Kukës, ish-prokurori Vexhi Muçmata, mësohet të jetë shprehur se nuk dëshiron një mandat të dytë.
Mimi Kodheli

Safet Gjici

Valbona Tahiraj Doçi

Agron Geca

Fier

Qarku i Fierit pritet të kryesohet nga Erion Brace

Kreu i Grupit te Parlamentar te PS Gramoz Ruci ka zbardhur sot listen e plote te kandidateve per deputet per qarkun Fier

1Erion Brace
2.Adelina Rista
3.Bashkim Fino
4.Ismet Beqiri
5.Antoneta Dhima
6.Bujar Cela
5.Tatjana Pirro
8.Anduel Xhindi
9.Gramoz Ruci
10.Xhevit Bushi
11.Gentjana Cakrani
12.Lindita Buxheli
13.Ervin Bushi
14.Gentian Nushi
15.Ermal Pertushi
16.Afrim Plaka

 
Berat

Qarku i Beratit do të kryesohet nga ish-ministri Blendi Klosi dhe nga ministrja për çështjet parlamentare, Ermonela Felaj. Deputeti aktual, mjeku Eduard Bejko, një ndër më aktivët në komisionin parlamentar të shëndetësisë, pritet të rikandidojë. Suprizë në këtë qark është emri i Adnor Shahmetit, pronar i një universiteti privat në Tiranë, i cili mendohet se do të jetë përgjegjës për zonën e Skraparit. Ai ka kandiduar dhe më herët për PS, në një përballje me Ilir Metën, të cilën e ka humbur.
1.Blendi Klosi

2. Ermonela Felaj

3. Adnor Shahmeti

4 Fadil Nasufi

5.Arben Konomi

6.Eduart Kallfani

7.Saimir Plaku

8.Jorid Celaj

Deputetët që largohen dhe ata që futen në lista

Sot në orën 20:00 Kryesia e PS do të vendosë përfundimisht emrat e kandidatëve për zgjedhjet e 18 qershorit.

 

Në zgjedhje pritet që grupi parlamentar të mos rikonfirmohet 100% për shkak se nga deputetët e zgjedhur në 2013 disa janë larguar nga PS, ndërsa të tjera pritet që të mos kandidohen në 2017.

 

Deputetët që mbetën jashtë

Valentina Leskaj

Bujar Çela

Namik Dokle

Tom Doshi

Mimoza Hafizi

Ben Blushi

Shkëlqim Cani

Artan Gaci

Eduard Bejko

Vladimir Kosta

 

Pritet që të futen në lista

Fadil Nasufi

Safet Gjici

Keti Bazhdari

Megi Ajtyresa

Alket Hyseni

Milva Ekonomi

Ardian Çela

Elisa Spiropali

Koli Bele

Ogerta Manastirliu

Elona Gjebrea

Sadri Vorpsi

Mirela Kumbaro

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.