Ilir Meta :Eshte koha qe PS mos te tregoj forcen, Rama te...

Ilir Meta :Eshte koha qe PS mos te tregoj forcen, Rama te siguroj zgjedhje te lira

75
SHPËRNDAJE

Në mbledhjen e Komitetit Drejtues të LSI-së, kryetari i saj Ilir Meta ka folur sërish për koalicionin, ku i ka leshur një mesazh të qartë aleatit të tij në qeveri, Edi RAMËS. Ndërsa i kujton disa shprehje të popullit, Meta i kujton Ramës se zgjedhjet në 2013 i fitoi me ndihmën e LS-ja prandaj është koha që të mos tregohet forca
“Në këtë situatë duke qenë të bindur se koalicioni PS-LSI që fitoi para 4 vitesh bindshëm dhe e gjithë KQZ iu la Berishës, pati një klimë jo të lehtë. Unë besoj se një koalicion i tillë e ka më të thjeshtë për të fituar dhe konfirmuar me zgjedhje të qeta, mos harro që tani kemi edhe PDIU. Ndaj nuk duhet parë si çështje force se kush është më i fortë dhe se kush e tërheq litarin më fort. Duhet parë si çështje tolerance”,- tha Meta.

Ghithashtu Meta ka deklaruar se Rama ka detyrim te krijoj nje situate te sigurte per zgjedhje te lira ne Shqiperi

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.