Edi Rama : Ne 100 ditet e para te qeverise marrin fund...

Edi Rama : Ne 100 ditet e para te qeverise marrin fund burokracite per certifikatat

91
SHPËRNDAJE

Ne nje status ne profilin e tij ne Facebook kryeministri Edi Rama shkruan se do te marrin fund sorollatjet dhe burokracite per marrjen e certifikatave per qytetaret.

Statusi i plote 

Në 1vit burokracia shqiptare kërkon 4.5 milion çertifikata.Konsum skandaloz i kohës, lekëve, nervave të qytetarëve, që do mbarojë me qeverinë e re.Në çdo rast kur i duhet çertifikata e qytetarit, për të dhënë një shërbim burokracia duhet ta sigurojë vetë. Kjo do të bëhet realitet, brenda 100 ditëve të para të mandatit të ri

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.