Arrihet marrveshja Opozita e bashkuar në zgjedhje.

Arrihet marrveshja Opozita e bashkuar në zgjedhje.

91
SHPËRNDAJE

Partia Republikane edhe pse është regjistruar në KQZ gjatë ditës së sotme do të jetë pjesë e listave të PD-së.
Lajmi është bërë i dutur nga burime të partive opozitare.
Siç mësohet në takimin e dytë që Basha ka bërë me kreun e PR-së, Fatmir Mediu, është arritur edhe marrëveshja për të dalë nën një sigël, atë të PD.
Gjithashtu burimet nga selia blu kanë bërë të ditur se pas negociatave të zgjatura, kryesisht biseda telefonike është arritur edhe marrëveshja me Partinë Agrare Ambientaliste.
Bëhet e ditur se Basha dhe Duka kanë arritur një marrëveshje mes tyre.
Ndërkaq  mesohet se sipas kesaj marrveshje Duka Mediu dhe Dule do jene ne pozicione te fituesve te lista nderkohe PR do kete dy mandate ne Tirane,PAA i eshte lene nje kandidate ne Fier Tirane dhe Durres, LZhK nje mandat ne Tirane dhe PBDNJ 3 kandidate ne Tirane ,Durres dhe ne  Fier dhe PDk nje mandat ne Shkoder

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.