Ambasadori Austriak nga Fieri: Arritja e marrveshjes PD-PS faktor i rendesishem ne...

Ambasadori Austriak nga Fieri: Arritja e marrveshjes PD-PS faktor i rendesishem ne stabilitetin e Shqiperise

56
SHPËRNDAJE

Ambasadori Austrise ne Shqiperi Johan Sattler ka vleresuar marrveshjen e arritur mes opozites dhe mazhorances si nje hap i rendesishem per zhvillimin e zgjedhjeve dhe zhvillimeve demokratike ne Shqiperi.Sattler i cili ka vizituar sot Fierin per te marre pjese ne festen tradicionale te zones se Semanit ka vleresuar pervec kultures dhe tradites edhe marrveshjen e opozites dhe mazhorances duke i dhene fund krizes politike ne vend. Sattler eshte shprehur se shqiptaret meritojne tani te kene mundesi zgjedhje dhe zgjidhje nga disa parti dhe pervec kesaj shqiperise i nevojitet stabilitet per zhvillimet ekonomike dhe investimet ne kete vend dhe kjo situate e zgjidhur tashme do te jete ne favor te shqiptareve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.