Ambasada e SHBA :Padia ndaj Vetingut, përpjekje për të mbrojtur të korruptuarit

Ambasada e SHBA :Padia ndaj Vetingut, përpjekje për të mbrojtur të korruptuarit

25
SHPËRNDAJE

Ambasada e Shteteve të Bashkuara te Amerikës ka reaguar në lidhje me padinë në Gjykatën Kushtetuese të Unionit të Gjyqtarëve ndaj ligjit të vetingut.
Përmes një njoftimi, ambasada amerikane ka kërkuar nga Gjykata Kushtetuese që të shqyrtojë me transparencë ankesat e bëra ndaj reformës në drejtësi.
Këtë padi, Ambasada e SHBA e konsideruar si tentativa për të mbrojtur gjykatës dhe prokurorë të korruptuar.
“Liderët kanë të drejtë kur thonë reforma do ecë përpara. Vetingu duhet të jetë i fortë dhe kuptimplotë. Shqetësim për përpjekjet për të dobësuar reformën”, thotë ambasada e SHBA.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.