Aksidentohet autobuzi me studente ne aksin Levan-Fier (video)

Aksidentohet autobuzi me studente ne aksin Levan-Fier (video)

8273
SHPËRNDAJE

13271896_10205849646352890_1062449957_o13234813_10205849645712874_1540152623_o13241624_10205849646832902_306265980_o


Fier!
Më datën 20 maj 2016, ora 13:40, në aksin rrugor Fier-Vlorë, në Levan, është përplasur mjeti tip Furgon me targa Vl 6174 C me drejtues shtetasin Y.Gj, 60 vjeç, banues në Vlorë, me mjetin tip Autobuz me targa FR 6184 D me drejtues shtetasin B.S, 50 vjeç, banues në Fier.
Si pasojë e këtij aksidenti ka gjetur vdekjen drejtuesi furgonit, shtetasi Y.Gj si edhe janë dëmtuar lehtë pasagjerët e autobuzit të cilët pasi morën mjekim në Spitalin Rajonal Fier janë larguar në banesat e tyre.
Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.