25 vjecari nga Fieri, hedh shishen me benzine ,drejt Kryeministrise.

25 vjecari nga Fieri, hedh shishen me benzine ,drejt Kryeministrise.

643
SHPËRNDAJE

Një ditë më parë një 25-vjeçar nga Fieri ka hedhur drejt godines së Këshillit të Ministrave një shishe me benzine apo sic quhet ndeyshe bombë molotov

25-vjeçari Ardian Peshtanaku pas ketij akti është prangosur nga Garda dhe mësohet se më pas eshte derguar ne polici

Peshtanaku është shprehur se hodhi shishen e benzinës në drejtim të Kryeministrisë, pasi ishte i indinjuar me shtetin që nuk i zgjidh problemet.

E kreva pasi shteti nuk më zgjidh hallet", është shprehur përpara policisë 25-vjeçari.

Nga ana tjetër, oficerët e komisariatit Nr. 1 kanë ngritur akuzë ndaj të riut për shkatërrim prone, ndërsa sipas Kodit Penal ai rrezikon dënim me gjobë deri në tre vite burgim.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.