Aksidenti me 5 të vdekur në Qafë Muzinë, urdhër ndalimi për shoferen...

Aksidenti me 5 të vdekur në Qafë Muzinë, urdhër ndalimi për shoferen e “Range Rover”

120
SHPËRNDAJE

Furgoni e mori kthesën gjerë dhe shoqja jonë (drejtuesja e ‘Range Rover’ frenoi për të shmangur përplasjen, ndërsa makina rrëshqiti nga lagështia.”. 

Kështu kanë deklaruar dy shtetaset italiane, Anna Cascavilla, 23 vjeçe, dhe Giulia Parimi, 22 vjeçe, të cilat i mbijetuan bashkë me shoferen aksidentit, nga i cili 5 persona ndërruan jetë. 

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Qafën e Muzinës. Gazetarja Brikena Metaj raporton për ‘BalkanWeb’ se gjatë natës është dhënë urdhri i ndalimit për shoferen e fuoristradës, 22-vjeçaren Rexhina Çelhaka, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor. Ndërkohë që ende nuk ka dalë shkaktari i aksidentit dhe hetimet vazhdojnë. 

Viktima të aksidentit ishin; Olesander dhe Tetiana Fediaieva, 53 dhe 48 vjeç, nga Ukraina, Bardhi Proda (shoferi) dhe çifti i bashkëshortëve, Fiqiri e Dritë Korçari. Fatmiresisht nga furgoni, i cili perfundoi ne humnere doli e gjalle Gerta Kaberdini, 25 vjece.

S'KA KOMENTE