Aksident tragjik në Itali, humbin jetën 5 të rinj

Aksident tragjik në Itali, humbin jetën 5 të rinj

351
SHPËRNDAJE

Aksident i rëndë në periferi të Romës. Pesë të rinj kanë humbur jetën, sipas njoftimeve nga Brigada e Zjarrfikëses, pasi makina me të cilën udhëtonin është përmbysur disa herë për shkaqe ende të paqarta.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 2:30 në Fonte Nuova në via Nomentana. Një person i gjashtë që ishte në makinë, një “Fiat 500”, u dërgua në spital. Sipas raportimeve të para, pesë viktimat, tre djem dhe dy vajza, ishin të moshës 21 deri në 17 vjeç.

Rruga është mbyllur për qarkullim teksa policia italiane ka nisur hetimet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

S'KA KOMENTE