Aksident i rëndë në Itali i merr jetën 18 vjeçarit shqiptar

Aksident i rëndë në Itali i merr jetën 18 vjeçarit shqiptar

2493
SHPËRNDAJE

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali. Mësohet se katër djem të cilët po ktheheshin nga një festë ditëlindje, kanë pësuar aksident dhe fatkeqësisht nga kjo ngjarje ka humbur jetën një 18 vjeçar nga Kosova.

Ndërsa shokët e tij kanë mbetur të plagosur dhe janë transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Mediet raportojnë se 18 vjeçari Blendi Halili nuk kishte marrë ende lejen e qarkullimit. Pas përplasjes së makinës, tre djemtë që ishin me të kanë mundur të dalin nga makina, ndërsa ai ka mbetur në makinë e cila mori flakë.

S'KA KOMENTE