Aksident automobilistik në aksin Memaliaj-Mallakastër.

Aksident automobilistik në aksin Memaliaj-Mallakastër.

1312
SHPËRNDAJE

Aksident automobilistik në aksin Memaliaj-Mallakastër. Një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me karaxhatën anësore metalike. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në vendin e quajtur ‘Mogila’ gati 4 km nga qyteti i Memaliajt. 

Mesohet se një automjet i marrë më qira nga një shtetas italian, ka dalë nga rruga si pasojë e humbjes se kontrollit të drejtuesit te mjetit. 

Drejtuesi i mjetit i cili po vinte ne drejtimin jugor, ka pësuar lendime serioze dhe është transportuar menjëherë ne spital. Grupi hetimor ndodhet ne vendngjarje.

S'KA KOMENTE