8000 doza ne FIER, nis vaksinimi masiv

8000 doza ne FIER, nis vaksinimi masiv

648
SHPËRNDAJE

Ka nisur prej ores 8 te mengjesit te kesaj te diele vaksinimi masiv ne FIER. 8000 doza vaksina kineze SINOVAC ne 18 qendra shendetesore ne Fier, Patos, Roskovec kane nisur vakzinimin e dozes se pare per popullaten nga mosha mbi 75 plus dhe 80 vjec plus dhe nje pjese e sistemit arsimor qe deshirojne .

Sipas Drejtorit te Drejtorisë së Shërbimit Parësor pranë Drejtorisë Rajonale të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor Vlorë Ervin Hoxha prej mengjesit te sotem ka nje masivitet ne marrjen e kesaj vaksine.Vetem ne bashkine Fier jane 3 qendra per kryerjen e kesaj vaksine dhe ajo qe bie ne sy eshte interesimi i kesaj kategorie per te kryer vaksinen.

S'KA KOMENTE