78 të vdekur brenda 24 orëve, Greqia në gjendje emergjence nga pandemia

78 të vdekur brenda 24 orëve, Greqia në gjendje emergjence nga pandemia

85
SHPËRNDAJE

Në Greqi vijojnë që të jetë i lartë numri i rasteve të reja me Covid. në raportin e orëve të fundit është bërë me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid 6 565 raste të reja dhe kanë humbur jetën 78 persona.

Ndërkohë vijojnë të jenë në gjendje të rëndë 621 pacientë.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid ka shkuar në 908 222, mes të cilëve kanë humbur jetën 17 612 pacientë.

S'KA KOMENTE