55-vjeçarja ndërron jetë në spital 15-minuta pas marrjes së vaksinës Pfizer

55-vjeçarja ndërron jetë në spital 15-minuta pas marrjes së vaksinës Pfizer

859
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Greqi, ku një grua e moshës 55-vjeçare ka vdekur 15 minuta pas kryerjes së vaksinës Pfizer.

Gruaja kishte shkuar në qendrën e vaksinës dhe pas marrjes së injektimit është ulur për të përmbushur procedurën ligjore të pritjes prej 15 minuta.

Gjatë kohës që gruaja po priste në spital ka ndërruar jetë papritur, përpos ndërhyrjes së mjekëve për ta shpëtuar ajo nuk arriti të mbijetonte.

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së gruas, ndërkohë që autoritetet kanë nisur hetimet në lidhje me rastin dhe pritet ekspertiza ligjore për të hedhur më shumë dritë.

S'KA KOMENTE