44 vjeçarja në Greqi ndërron jetë pak orë pasi iu injektua vaksina...

44 vjeçarja në Greqi ndërron jetë pak orë pasi iu injektua vaksina e AstraZeneca,dyshimet e para

504
SHPËRNDAJE

44 vjeçarja në Greqi ndërron jetë pak orë pasi iu injektua vaksina e AstraZeneca-s, dyshohet seNjë 44 vjeçare nga Selaniku ka ndërruar jetë, pak disa orë pasi mori dozën e vaksinës AstraZeneca.

Sipas autoriteteve shëndetësote në Greqi dyshohet se gruaja kishte kaluar më herët një arrest kardiak, ndërkohë që kanë nisur hetimet në lidhje me rastin. 

Mediet ne Greqi raportojnë se si rezulatat i autopsisë së kryer vdekja e 44 vjeçares nuk ka ardhur si pasojë e mpiksjes së gjakut.

Gjiathashtu  nga hetimet e kryera rezulton se 44 vjeçarja nuk kishte treguar ndonjë reaksion alergjik, ndërsa priten ekzaminimet e mëtejshme mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vërtetë të vdekjes.

Gruaja ishte nënë e dy fëmijëve dhe jetonte në në Chalastra, Selanik.  Ajo shfaqi ethe pak pasi ishte vaksinuar, ndërkohë që më vonë ndërroi jetë.

S'KA KOMENTE