232 raste aktive me Covid ne Fier,rikthehet interesimi per vaksinat

232 raste aktive me Covid ne Fier,rikthehet interesimi per vaksinat

145
SHPËRNDAJE

Pas nje periudhe disa mujore rritet numri i personave te prekur nga covid ne Fier. Sipas Arber Arapit , Drejtues i Njesise Vendore te Kujdesit Shendetesor ne Fier prej gati dy javesh kemi nje rritje te numrit te rasteve me covid ne Fier.
Gati 50% e testeve ditore dalin pozitiv me Covid . Cdo dite kryhen gati 70-80 teste te shpejta dhe kemi nje rritje te numrit te rasteve ku kategoria me vunerable jane te moshuarit.
Ne 24 oret e fundit ,Fieri numeron gati 232 raste pozitive ,aktiv me covid, nderkohe qe rikthimi i nje situate ne rritje me covid ka sjelle edhe rritjen e vaksinimeve.

Ndryshe nga nje muaj me pare kur ra ndjeshem interesimi per marrjen e vaksines anti covid , ne diten e sotme numri i personave ne marrjen e vaksines  shkon nga 160 deri ne 230 

S'KA KOMENTE