20 vjecari shqiptar i jep fund jetes brenda burgut ne Itali

20 vjecari shqiptar i jep fund jetes brenda burgut ne Itali

3721
SHPËRNDAJE

Një 20 vjeçar me origjinë shqiptare i ka dhënë fund jetës në burg në Itali. Mediat vendase raportojnë se ngjarja ka ndodhur në burgun e Torre del Gallo-s. Ai i ka marrë jetën vetes duke rrotulluar çarçafin rreth qafës dhe duke e shtrënguar derisa ka mbytur veten.

Sipas informacioneve, kjo është vdekja e gjashtë brenda këtij viti në burgun e Pavias që ndërmerren akte ekstreme. Në pak më shumë se një muaj, midis fundit të tetorit dhe fillimit të dhjetorit, tre të burgosur të tjerë kryen vetëvrasje në Torre del Gallo. 

S'KA KOMENTE