11 të vdekur nga shembja e urës ne Genova

11 të vdekur nga shembja e urës ne Genova

198
SHPËRNDAJE

 

Shembja e urës në Genova po merr përmasa edhe më tragjike.

Sipas Corriere Della Sera është konfirmuar vdekja e të paktën 11 personave.

.Mbi 20 makina me dhjetra persona kanë mbetur nën rrënoja dhe qindra forca zjarrëfikëse janë në betejë me kohën për shpëtimin e të mbijetuarve.

Sic u kemi njoftuar më herët, bëhet fjalë për urën ‘Morandi’, që lidh Genovën Perëndimore me Ligurian.

S'KA KOMENTE